שגרירים בUX: כדי להשיג עבודה, קודם תשיגו ‘שגרירים’

במקום להיקלע לשיחות על כמה קשה למצוא עבודה כרגע, תנסו לעשות את זה

תשיגו שגרירים. מי הם? בגדול שגרירים הם אנשים שרוצים שתצליחו. לא מתוך אינטרס כלשהו אלא פשוט כי אתם חשובים להם. הם מספרים עליכם לאחרים ובצורה כזו או אחרת גם משיגים לכם הזדמנויות ועבודה.
למשל שגרירים שכנראה כבר יש לכם הם המשפחה הגרעינית או ה2-3 חברים הכי טובים.
אבל איך אנחנו גורמים להם להיות שגרירים שעוזרים לנו להשיג עבודה?

כדי לעשות את זה אנחנו נפעל ב2 אופנים. 

משפחה וחברים - שגרירים

1. נגדיל את כמות ה'שגרירים'

בעיקר – דברו עם כמה שיותר אנשים על מה שאתם עושים. בין אם זה מפגשים חברתיים, מפגשים עם המשפחה המורחבת, ואפילו ברשתות חברתיות, שתפו אנשים בעבודה שאתם עושים. ספרו להם מי האנשים או החברות שאתם יכולים לעזור להם או רוצים לעבוד איתם. תסמכו עליי – הם כבר יישאלו שאלות לבד, ואתם תענו להם! זה גם טיפ טוב בכללי אם אתם אנשים שפחות מתחברים לאירועים מהסוג הזה..!

אז עכשיו יש לנו הרבה אנשים שיודעים בגדול מה אנחנו עושים, אבל האם הם יודעים לייצג אותנו כמו שצריך?

2. נעזור לשגרירים שלנו לדעת בדיוק מה אנחנו עושים

האיכות של השגרירים שלכם נמדדת על פי כמה קל להם להסביר לאחרים מה אתם עושים.
תדמיינו לדוגמא אם אחד החברים שלכם במקרה ייתקל ביזם, מנהלת או בעל סטודיו שצריכים מישהו עם הכישורים שלכם – האם השם שלכם יקפוץ להם? לרוב- כנראה שלא, כי זה לא יושב להם מספיק חזק בראש. אז כדי לעזור להם לעזור לנו,  נקפיד על שני דברים:

דבר ראשון הוא תמיד לדבר על העבודה שלכם בצורה ברורה וקלה, בלי מונחים מקצועיים מבלבלים, ועם הרבה ביטחון!

דבר השני הוא לספר סיפורים

כי אנשים זוכרים סיפורים! תספרו על הפרויקט שסיימתם עכשיו, על הראיון שהיה לכם או על הכנס שהייתם בו, כל דבר שיקל עליהם לזכור אתכם ולהעלות את השם שלכם בשיחה הבאה שהם ינהלו עם מישהו שצריך שירות שאתם נותנים.

ככל שתחזרו על זה עם יותר שגרירים, יותר זמן ובשפה יותר ברורה, הם גם יבינו שאתם רציניים ושזה לא תחביב חולף ולכן ישמחו עוד יותר להמליץ עליכם לאחרים.

פוסטים דומים